Bradbury Media

Jak to dopadne, když dáte grafomanům Internet? Snadno, naplní ho obsahem!

Bradbury Media je jen takové trochu z legrace používané označení pro rodinu blogů a webů, které vznikali v průběhu posledních dvou desetiletí. Na některých z nich si můžete pořídit reklamu, ať už přímo nebo přes AdSense. Některé z nich to neumožňují, slouží experimentům a zkoumání. Nejlépe se totiž věci zkoumají a učí na tom, že je skutečně děláte.

Webové projekty a tituly

2016-03-21 12_06_51-_ POOH.CZ _POOH.CZ – www.pooh.cz

Čistě osobní blog, čemuž odpovídá i provedení. Bez servítek, bez obalů, pokud je něco špatné, zaslouží si to kritiku. Pokud je něco nové, zaslouží si to zviditelnění se stručným zhodnocením. Pooh.cz je nejstarší, vznikl v září 2002 (první článek na něm je z 26. září 2002) a v době rozkvětu blogování na něm blogovalo na dvě desítky lidi. To jak starý je ovlivňuje i to, že je takový jaký je. Běží na vlastním CMS (Microsoft SQL, ASP) a ten začíná být už hodně starý. A velké díky zde patří společnosti CZECHIA.COM, která mu zajišťuje hosting.

[28.05.17] Pooh.cz v původní podobě skončí a zanikne, objeví se na WordPress.com (stejně jako moje další weby), ale bez původního obsahu.

POOH.CZ má vlastní sociální sítě – @poohcz na Twitteru,  Stránku POOH.CZ na Facebooku a +POOH.CZ na Google+, které žijí vlastním životem a jsou plněny i několika desítkami odkazy na zajímavé články i články vycházející na serverch spadajících do Brabury Media rodiny. POOH.CZ má ještě kanál na YouTube, plněný zcela samostatně. Pokud chcete vědět jakou má POOH.CZ návštěvnost, najdete ji v Netmonitoru.

JustIT.cz – www.justit.cz

2016-03-21 12_08_04-JustIT.cz _ Just IT.cz - Says IT allMagazín, zpravodajský, věnuje se informačním technologiím, internetu, marketing, infografikám, sociálním sítím, bezpečnosti. Vznikl v květnu 2010 (první článek je z 26. května 2010) v rámci pokusů o zjištění jako to je hostovat WordPress.org na vlastním virtuálním privátním serveru. Stejně jako osobní blog i zde jde o občasník, články zde vycházejí podle toho, jak dovolí čas a témata.  Informace o návštěvnosti je možné poskytnout pouze z Google Analytics.

Sociální sítě obsahují pouze to, co je na JustIT.cz zveřejněno, k nalezení na @justitcz. Stránce JustIT.cz na Facebooku a na +JustIT.cz na Google+.

V dubnu 2017 kompletně přestěhováno z vlastního VPS na WordPress.com

FeedIT.cz – www.feedit.cz

2016-03-21 12_08_59-www.FeedIT.cz _ FeedIT.cz - Tiskové zprávy (IT_C, Internet, komunikace, marketinDatabáze tiskových zpráva, kde stačí poslat tiskovou zprávu na info@feedit.cz a bude zdarma zveřejněna. V roce 2016 se blíží k 20 tisícům tiskových zpráv, přičemž první zde byla publikována 25. září 2010.  Na sociálních sítích jako @feeditcz, Stránka FeedIT.cz na Facebooku i +FeedIT.cz na Google+, obsah obsahuje to co vyjde na FeedIT.cz a plnění je zcela automatizováno.  Informace o návštěvnosti je možné poskytnout pouze z Google Analytics.

V dubnu 2017 kompletně přestěhováno z vlastního VPS na WordPress.com. Přestěhovat přes 24 500 tiskových zpráv nebylo až tak jednoduché.

BookZ.cz – www.bookz.cz

2016-03-21 12_10_08-BOOKZ.CZ _ E-knihy (E-books) klasické knihy (ne)nahradíSpecializovaný server, věnující se e-knihám a e-čtečkám byl plněn před lety kdy e-knihy a e-čtečky byly v počátcích, dnes se na něj občas dostává obsah z jiných projektů, ale vlastní obsah nemá a nepočítá se s ním. První příspěvek zde najdete z 26. září 2010.  Na @bookzcz  se objevuje to co se případně objeví na Bookz.cz, stránku na Facebooku najdete pod E-knihy (E-books) klasické knihy (ne)nahradí a je málo pravděpodobné, že by byla nějak výrazně aktualizována, stejně jako Google+ Stránka +Bookz.cz. Informace o návštěvnosti je možné poskytnout pouze takové, které poskytuje WordPress.com (jsou shodné s Google Analytics).

  • [31.03.17] Přestěhování z vlastního WordPressu přímo na WordPress.com. V tuto chvíli není plánováno aktualizování, zachováno jako archiv. Za těch 900 Kč ročně byla škoda to nezachovat

@365tipů – 365tipu.wordpress.comwww.365tipu.cz

2016-03-21 12_11_03-@365tipu – Jeden tip denně, starší často aktualizované. Na Twitteru i FacebookuExperiment vymyšlený a spuštěný 1. ledna 2015 přináší jeden tip denně (a pokud je čas, chuť a téma, tak i více) z oblasti informačních technologíí, marketingu, sociálních médií, bezpečnost, hardware i software. Z předchozích titulů jsou některé staré tipy po aktualizaci přesouvány sem. Vše běží na zdarma dostupném WordPress.com a je děláno tak, aby bylo čistě nízkonákladové. Informace o návštěvnosti je možné poskytnout pouze takové, které poskytuje WordPress.com (jsou shodné s Google Analytics).

Na @365tipu a na Stránce @365tipu na Facebooku je možné tento projekt sledovat zcela samostatně. Jakkoliv @365tipů má i doménu, není využívána samostatně (není možné ji použít bez placení za WordPress). Má navíc ještě nepříliš aktualizovaný profil 365tipu na Instagramu.

2016-03-21 12_11_51-rychlofky _ Stručnější už to prostě být nemůže. V krátkosti je síla!rychlofky – rychlofky.wordpress.comwww.rychlofky.cz

Rychlé, extrémně krátké zpravodajství, tipy na zajímavé zahraniční články se (zpravidla) jednoodstavcovým komentáře. Vzniklo na základě nespokonenosti se sdílením zajímavých odkazů na sociální sítě – příjemcům chyběla informace a základní souvislost, zásadně chybělo to, že se takto sdílené věci během pár dní propadnou a už je nebude možné dohledat. Většina z toho co se objevuje na rychlofkách (a ano, opravdu je v názvu „f“) slouží pro nedělní týdenní přehled na Lupa.cz. Informace o návštěvnosti je možné poskytnout pouze takové, které poskytuje WordPress.com (jsou shodné s Google Analytics).

Spuštěno 27. května 2015, k dispozici je @rychlofky i Stránka rychlofky na Facebooku, obě jsou ale plněny čistě automaticky a nejsou nijak sledovány.  Stejně jako v předchozím případě není domény využívána s ohledem na nutnost platit za WordPress.

#PRTIPY – prtipy.wordpress.comwww.prtipy.cz

2016-03-21 12_12_33-PR tipy, rady, návody – Všechno co jste se báli zeptat o Public RelationsTipy týkající se public relations, původně v podobě jednoho článku na FeedIT.cz a hlavně v podobě školení public relations měly původně být součástí @365tipů, ale pak se tak nějak ukázalo, že je lepší, pokud budou mít vlastní titul. Vznikl 12. čevna 2015 a zveřejňuje tipy velmi nepravidelně. Na sociálních sítích tento titul využívá oba kanály FeedIT.cz a vlastní doména je experimentálně nastavení na Google Sites s obsahm z RSS zdroje. Informace o návštěvnosti je možné poskytnout pouze takové, které poskytuje WordPress.com (jsou shodné s Google Analytics).

Kalendář IT/C akcí – event365.wordpress.com

2016-03-21 12_13_28-Event365 – Přehled IT_C (a souvisejících) konferencí a akcí na webu a v Google DExperiment spojující kalendář konferenci (a tomu podobných aktivit) vhodných pro IT/C společnosti udržovaný v Google Docs s webovou podobou a možnosti přidávat vlastní akce rovněž přes Google Docs. Žádné sociální kanály tento projekt nemá a aktuálně ještě nemá ani vyjasněné, jestli zůstane pod tímto (pracovím) názvem.

Obsah čistě na sociálních sítích

mInspire v podobě Stránky na Facebooku a propojeného @minspire na Twitteru je velmi nepravidelně plněný zdroj zajímavých informací, odkazů a příkladů týkajících se marketingu.

Jen Obrázky v podobě Stránky na Facebooku a @jenobrazky je další experiment, na kterém se testuje propojení (převážně) Pinterestu na další sociální média. Nic hlubšího v tom hledat netřeba a cíl to nemá veskrze žádný.

Blog na Tumblru – medvidekpu.tumblr.com – je obdobný experiment jako přechozí zmíněné, jsou sem napojeny různé sociální kanály, objevují se zde fotografie z účtů na Instagramu, označená videa z YouTube.

Blog na WordPressu – medvidekpu.wordpress.com – je experiment napojený na Feedly, při vybírání zajímavého obsahu pro ostatní tituly jsou některé z článků označeny pro automatické publikování a poté se objevi na tomto blogu.

2016-03-21 12_18_27-Start

Osobní profily na sociálních sítích

Daniel (Bradbury) Dočekal je k nalezení prakticky na všech sociálních sítích, jakkoliv to zní bláznivě. Ne všechny jsou ale aktivně využívány. Měli byste vědět, že osobní profily obsahují osobní příspěvky i fotografie, takže pokud chcete sledovat čistě odborné věci, tak nejlepší volba je sledovat výše uvedené sociální kanály patřící k POOH.CZ. Všechno co je na osobních kanálech zveřejňováno je veřejné a bez jakýchkoliv omezení a je zcela běžné, že jedna věc je sdílena na více sociálních kanálech.

Další sociální a mediální kanály sice existují, ale nejsou aktivně používány

 Což mimo jiné znamená, že je krajně nepravděpodobné, že si lze všimnout, že tam něco napíšete. Preferovaný komunikační kanál je tak jako tak e-mail (na toto téma doporučím hlavně Pracovní či obchodní komunikace do mailu na Facebooku nepatří. A na sociální sítě v zásadě vůbec ne)

 PS: Několik let stará verze tohoto soupisu zůstala zachována v Digitální Bradbury. Pokud chcete, neznámo proč, podniknout výlet do historie.