Kdo jsem

Umím marketing, public relations, komunikaci, strategie, sociální sítě, web, Internet, bezpečnost, ochranu soukromí, žurnalistiku. Umím česky a anglicky.

Školím děti a rodiče bezpečnost na sociálních sítích a Internetu v projektu Dítě v sítí, kde vznikla v roce 2019 stejnojmenná kniha. Jsem autor ještě dalších knih.

Jsem autor množství článků v různých médiích, ale také na vlastních webech. Největší z nich je @365tipů a má sestřičky v podobě Kolotipy.cz, Kočičítipy.cz, PR tipy.  Stále mám osobní blog na Pooh.cz a provozuji databázi tiskových zpráv FeedIT.cz. K tomu ještě rychlý IT/C zpravodajský web Rychlofky.cz. Weby si sám provozují (WordPress).

Pro některé klienty se starám o jejich sociální sítě. To některé je důležité, protože tohle si velmi pečlivě vybírám. Umím dobře firemní sociální sítě, témata která jsou mi blízká. Neumím zábavu, celebrity a tak podobně. Ani to umět nechci.

Objevují se často v televizi, v rádiu, mé články se objevují i  dalších médiích. Stále pravidelně a rád píšu pro Lupa.cz. Pár let jsme psal pro Flowee.cz, něco málo pro Deník N. Mé tipy pro děti a rodiče najdete v projektu O2 Chytrá Škola. Další články a texty v Marketing & Media, Reportér Magazín …. Citace v množství článků v řadě médií.

Řadu let působím v PR agentuře Rubikon PR jako Chief Digital Officer, Pokud potřebujete PR, tak tudy vede cesta.

Vystupují na konferencích se všemi tématy, která umím. Nejraději ale s věcmi týkajícími se sociálních sítí.

Jsem letitý uživatel Androidu, začal jsem s ním se zcela prvním modelem telefonu co se objevil na trhu a poslední roky si užíval s Xiaomi. Na podzim 2019 jsem v mobilních technologiích přešel na Apple (iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods. V počítačovém světě jsem používal OS/2, Linux a na Windows jedu od snad první verze až po současné Windows 10 a nově už i Windows 11. Souběžně s tím Mac OS na Mac Booku, nějaké ty Linuxu a další věci.

Jsem závislý na ježdění na kole, ale přišel jsem na to až příliš pozdě. Někdy pár let před příchodem padesátky. Od 2017 do 2019 jsem najezdil přes 8 500 kilometrů a dělám to nesmírně rád. Nejprve na AGOGS GUST od e-kolo.cz a později na celopéru od Haibike.

Mám rád sci-fi, fantasy, alterinativní světy, horory, červené víno, rusovlásky, elegantní dámské boty nejlépe na vysokých podpatcích (sbírám je na Pinterestu, moje žena v reálu).

Byl jsem roky pejskař (poslední kombinace doga a kokršpaněl) a někdy od 2016 jsem to změnil na zásadního příznivce koček. Ta co máme doma se jmenuje se #sisithecat a už jako #kote byla hvězda sociálních médií.

Medvídek Pú byla moje přezdívka několik desítek let.  Někdy po čtyřicítce to vypadalo trochu legračně a když se objevila možnost začít používat Bradbury, tak došlo ke změně. Bradbury samozřejmě protože Ray Bradbury.