Potřebujete spustit blog. Nebo vytvořit jednoduchý firemní či osobní web. Možná jenom miniweb, který chvíli bude fungovat. Nemáte na to žádný velký rozpočet, nemáte ani žádné velké technické znalosti ani týmy. A potřebujete to rychle. Tohle je přesně to co vám toto školen ukáže v praxi. Prvního ledna 2015 přišel nápad, který o pár hodin později měl web, poté i Twitter, e-maily. Nakonec i doménu, Stránku na Facebooku a v roce 2016 ho měsíčně čte okolo 50 tisíc návštěvníků.
Účastník skolení získá kompletní prezentaci ze školení v digitální podobě. Ta je koncipována jako skripta (či e-kniha) a obsahuje řadu praktických odkazů i ukázek. Pokud se přihlásí do Skupiny školení na Facebooku, bude mít k dispozici všechny pozdější aktualizace školícího materiálu zdarma.
Nejpraktičtější školení jak vzít WordPress a spustit projekt. Snadno, rychle, ideálně bez peněz.
Co se na školení naučíte
- Jak se na Internetu vytvářejí a provozují weby, abyste věděli, proč si vybrat (nebo nevybrat) právě WordPress
- Jaké možnosti WordPress nabízí, od zdarma, placené až po provozované vlastní
- Jak na Internetu mít blog, několik stránek, jednoduchý e-shop, minisite, e-zin, osobní či firemní stránky, fotografické portfolio
- Založit web na WordPressu a postupně projít všemi potřebnými fázemi až do momentu, kdy na Internetu máte funkční webové stránky
- Jak pokračovat v jejich provozování, jak je zviditelňovat, pomáhat jim v růstu, propojit se sociálními sítěmi, řešit internetový marketing, komunikaci se čtenáři
- Ve kterém momentu začít přemýšlet o jiném technickém řešení
MÁTE ZÁJEM O TOTO ŠKOLENÍ? Je v nabídce Dobrého webu, takže si najděte volný termín školení a přihlaste se. Pokud by termín nebyl vypsaný či již nebylo volno, kontaktujte přímo Dobrý web, případně školitele pro bližší informace o dalším termínu nebo možnosti školení na míru.
Podrobná osnova školení
- Jak se „dělají“ weby na Internetu. Co je to webhosting, serverhosting, virtuální servery, managed servery.
- Jak najít to správné řešení, proč si vybrat třeba zrovna WordPress
- Jaké možnosti pro tvorbu webu na Internetu s WordPressem připadají v úvahu
- Co přesně na WordPress.com mít nemůžete a jak se bez toho dá žít
- Kdy jít po vlastní plné doméně, kdy postači něco.wordpress.com
- Založení webu na WordPressu krok po kroku
- Vše podstatné v nastavení klasického WordPressu
- Výběr vhodné šablony, jak hodně jde měnit šablony v průběhu života webu
- Další potřebné technické zázemí (e-maily, software, hardware)
- Čím se vše bude lišit, pokud webů chcete mít více (praktické na @365tipu, rychlofky, #PRTIPY)
- Jak poznáte, že váš web potřebuje nějakou strukturu?
- Jak a v čem tvořit obsah, potřeba copywritera, kontroly pravopisu a dalších věci
- Jak a kde k textovému obsahu získávat obrázky
- A jak oboje předchozí souvisí s dodržováním autorských práv.
- Vyhodnocování návštěvnosti. WordPress vs. Google Analytics a další možnosti
- Vyhodnocování příchodů, vyhledávacích frázi, napojeno Google Search Console
- Příprava textů a obsahu vůbec mimo WordPress vs. práce pouze online.
- Zálohování, ochrana webu proti napadení (odcizení účtu), zásadní rozdíly v jednotlivých řešeních (hostované vs. vlastní)
- Práce více lidí na jednom webu
- Pluginy, rozšíření, další doplňky k webu, vlastní šablony, doporučení pro případ provozování na vlastním hostovaném WordPressu
- Další užitečné nástroje; RSS, IFTTT, Buffer, Feedly; Automatizace o které se vám ani nesnilo
- Internetový marketing abyste nepublikovali do zdi, zejména sociální sítě a internetová reklama a jakou roli bude hrát SEO (a kdy se neobejdete bez profesionálů)
- Co vzít, když ne WordPress. Ale to už opravdu jenom jako informace, protože tady se už dostáváme za hranici rozsahu školení
Co se ještě můžete na školení naučit
- Co to vlastně obnáší provozovat blog
- Jak to vypadá, když si dáte závazek vydat jeden tip denně a nakonec jich vydáte o sto víc, než jste původně předpokládali
- Na jaké limity narazíte, pokud budete trvat na tom, že to nesmí nic stát
- Kolik to stojí, když na tom přestanete trvat
Pro koho je školení vhodné a potřebné znalosti
Školení se hodí každému, kdo chce spustit web a nemá na to velké rozpočty, programátory, techniky ani velké množství času. Jednotlivec co chce blogovat nebo mít pár stránek o nějaké službě, výrobku či akci. Firma s potřebami pružně řešit blogy nebo minisite.
POZOR! Školení není pro webdesignery ani programátory, ideálním účastníkem je obyčejný člověk, který chce mít web na Internetu, mít kde začít a postupně se propracovat k pokročilejším věcem. Nebo někdo kdo chce snadno a rychle tvořit krátkodobé věci a nemuset se příliš věnovat zázemí a technologiím.
Účastník školení by měl mít základní vědomosti o tom, jak funguje Internet, co je to elektronická pošta, jak pracovat s textem a obrázky na Internetu. Ideální je, pokud bude mít nějaký nápad, který si bude chtít rovnou vyzkoušet. Nejlepší je praktická zkušenost.
MÁTE ZÁJEM O TOTO ŠKOLENÍ? Je v nabídce Dobrého webu, takže si najděte volný termín školení a přihlaste se. Pokud by termín nebyl vypsaný či již nebylo volno, kontaktujte přímo Dobrý web, případně školitele pro bližší informace o dalším termínu nebo možnosti školení na míru.